Ja si do zëvendësohen orët e humbura në shkolla: Jo mësim gjatë të shtunave (DEKLARATA E MINISTRISË SË ARSIMIT)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:48 09-01-2017 Ja si do zëvendësohen orët e humbura në shkolla: Jo mësim gjatë të shtunave (DEKLARATA E MINISTRISË SË ARSIMIT)

Ministria e Arsimit bën me dije se zëvendësimi i orëve të humbura do të fillojë në muajin mars dhe nuk do të realizohet të shtunave, sikundër është përfolur por gjatë ditëve të javës.

“Nxënësit e arsimit fillor do të zëvendësojnë 2- 3 orë, ndërsa nxënësit e arsimit 9-vjeçar do të zëvendësojnë 3-4 orë sipas një kalendari që do të hartohet nga drejtoritë arsimore”, është shprehur Zamira Gjini, drejtoreshë e Arsimit Parauniversitar.

Sipas Gjinit, drejtoritë do menaxhojnë sittuatën me sukses dhe e gjitha është duke u monitoruar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës ndaj sipas saj s’ka asgjë për t’u shqetësuar.

Edhë zëvendësministrja Nora Malaj beson se nuk ka asnjë problem pasi siç u shpreh ajo, kjo nuk është situata e parë e menaxhuar nga MAS.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jo në një qytet, por në të gjithë qarkun nuk u regjistrua asnjë vrasje në 2016-ën
Elbasan, rrezikohet shfarosja e pyjeve halorë »
Article Logic
Execution time: 0.011581182479858
array(1) { ["section"]=> string(114) "ja-si-do-zevendesohen-oret-e-humbura-ne-shkolla-jo-mesim-gjate-te-shtunave-deklarata-e-ministrise-se-arsimit-65035" }