Ja si dukej çifti presidencial në ditën e tyre të dasmës

Publikuar tek: politike, më 10:53 27-04-2016 Ja si dukej çifti presidencial në ditën e tyre të dasmës

Çifti aktual presidencial janë martuar në kohën kur askush nuk i njihte, në kohën kur ishin thjeshtë dy të rinj.

Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë Odeta Nishani janë martuar në vitin 1994.

Odeta u martua një vit pas diplomimit në Universitetin Politeknik të Tiranës ndërsa Bujar Nishani ishte diplomuar në Akademinë Ushtarake “Skandërbej” 6 vite më parë.  

Ata janë të martuar prej 22 vitesh dhe martesa e tyre është kurorëzuar me dy fëmijë, djali Ersi dhe vajza Fiona.

nishani_dhender.png

 

nishani.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031906843185425
array(1) { ["section"]=> string(62) "ja-si-dukej-cifti-presidencial-ne-diten-e-tyre-te-dasmes-38822" }