Ja si dukeshin Ben Blushi dhe Blendi Fevziu në protestat e 1990

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:01 08-12-2015 Ja si dukeshin Ben Blushi dhe Blendi Fevziu në protestat e 1990

Gazetari Blendi Fevziu ka rikujtuar me anë të kësaj foto protestat e organizuara 25 vite më parë kundër regjimit komunist në Shqipëri.

Për foton ku ndodhet edhe deputeti i PS, Ben Blushi, Fevziu shprehet se ajo është realizuar në natën e fundit të protestave, të cilën e konsideron si një nga momentet më të bukura të jetës së tij.

“Dhjetor 1990! Nata e fundit e protestave. Një nga ditët më të bukura të jetës. Nga lart poshtë: Ben Blushi, Eni Velcani, Eva Zhegu, Noela Panariti. Ulur: një student i panjohur, Blendi Fevziu, Pirro Thanasi”, shkruan Fevziu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02233099937439
array(1) { ["section"]=> string(69) "ja-si-dukeshin-ben-blushi-dhe-blendi-fevziu-ne-protestat-e-1990-27277" }