Ja si duket sot fëmija nigerian, 8 muaj pasi u shpëtua (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:39 31-03-2016 Ja si duket sot fëmija nigerian, 8 muaj pasi u shpëtua (Foto)

Tëtë muaj më parë një fëmijë nigerian ishte në prag të vdekjes, i braktisur në rrugë pasi akuzohej si "shtrigan" nga komuniteti ku banonte.

Por falë zemrës së mirë të filantropistes daneze Anja Ringgren Loven, në fotografinë që bëri xhiron e botës ku ajo duket teksa i jep ujë, fëmija është adoptuar nga një prej punëtorëve të organizatës bamirëse në kamp dhe tashmë gëzon shëndet të plotë.

hope-new-nigeria-1.jpg

hope-new-nigeria-2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20979595184326
array(1) { ["section"]=> string(64) "ja-si-duket-sot-femija-nigerian-8-muaj-pasi-u-shpetua-foto-36512" }