Ja si duket sot “Mimoza Llastica”, 25 vite pas largimit nga Shqipëria (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:54 26-02-2017 Ja si duket sot “Mimoza Llastica”, 25 vite pas largimit nga Shqipëria (Foto)

Aktorja më e dashur e fëmijëve në vitet ‘80-’90, Mimoza llastica, sot nuk është më e tillë, ajo është shndërruar në një zonjë vërtet të hijshme.

Aktorja Zhaklina Dhimojani, sot jeton në Bernë të Zvicrës së bashku me bashkëshortin e saj jurist dhe vajzën e saj Alexa.

Ajo tashmë është shkëputur nga bota e kinemasë dhe ka marrë një drejtim komplet tjetër, duke punuar fillimisht si përkthyese në zyrën Federale të Refugjatëve në Itali dhe më pas e angazhuar si organizatore e koncerteve me muzikë klasike në Zvicër.

dfgeryetukkkereree.jpg

Sot, pas 25 vjetësh që ajo është larguar nga Shqipëria, publiku nuk e njeh më portretin e saj, por sigurisht që mban mend mirë, vajzën e përkëdhelur të një prej filmave më të dashur shqiptarë.

Zhaklina gjithashtu në rrjetet sociale na prezanton edhe me vajzën dhe pjesëmarrjen e saj në Miss Berna, një kompeticion që edhe ajo vetë e ka pritur me shumë entuziazëm. /RevistaClass

asdfaetujjujjjj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010370969772339
array(1) { ["section"]=> string(77) "ja-si-duket-sot-mimoza-llastica-25-vite-pas-largimit-nga-shqiperia-foto-70036" }