Ja si ta nisni ditën nëse e keni tepruar me pijen një ditë më parë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:24 02-10-2016 Ja si ta nisni ditën nëse e keni tepruar me pijen një ditë më parë

Jo rrallëherë ndodh që fundjavave ta teprojmë me pijet alkoolike deri në orët e para të ditës tjetër dhe mund të kemi një të nesërme me dhimbje koke.

Por për ta shmangur këtë mjafton që të hani ushqimet e duhura dhe nuk do të jeni më të trullosur.

Është mirë të nisim mëngjesin me vezë.

Ato kanë proteina dhe proteinat ndihmojnë në stabilizimin e sheqerit në gjak dhe shpërbëjnë toksinat e alkoolit.

Vezët e freskëta furnizojnë trupin shpejt me vitaminë B, niveli i të cilës është ulur nga konsumi i alkoolit. Nëse vazhdoni të ndiheni shumë të lodhur, hani banane për të rigjeneruar trupin me potas dhe për të ndihmuar muskujt.

Edhe mjalti është alternativë e mirë. Ka antioksidantë dhe fruktozë të përqendruar, që ndihmon në shkarkimin më shpejt të alkoolit nga sistemi juaj.

Të hani shparguj përpara se të dilni mund të ndihmojë në parandalimin ose lehtësimin e dhimbjes së kokës. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031493902206421
array(1) { ["section"]=> string(72) "ja-si-ta-nisni-diten-nese-e-keni-tepruar-me-pijen-nje-dite-me-pare-54851" }