Ja si të votoni Elhaidën sonte në gjysmëfinalen e parë, mban numrin 14-të

Publikuar tek: kulture-art, më 11:17 18-05-2015

Të gjithë sytë e shqiptarëve tashmë janë drejtuar nga skena e Eurovizionit aty ku Elhaida Dani do të performojë sonte në mbrëmje (ora 21:00) “I’m Alive”.

Këngëtarja shqiptare mban numrin 14-të dhe ju mund të votoni vetëm pasi është kënduar edhe kënga e fundit. Që nga ai moment keni vetëm 15 minuta kohë deri në çastin e mbylljes së votimit . 

Vendet që mund të votojnë Elhaidën janë Moldavia, Armenia, Belgjika, Hollanda, Finlanda, Greqia, Estonia, Maqedonia, Serbia, Hungaria, Bjellorusia, Rusia, Danimarka, Romania, Gjeorgjia, Spanja, Austria, Franca dhe Australia.

Ju mund të shikoni informacionet e detajuara për të votuar në këtë link:  http://www.eurovision.tv/page/vienna-2015/about/voting ( voto)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021548986434937
array(1) { ["section"]=> string(78) "ja-si-te-votoni-elhaiden-sonte-ne-gjysmefinalen-e-pare-mban-numrin-14-te-11389" }