Jahti i braktisur në Patok me flamurin slloven, policia kërkon ndihmën e Interpol (PËRJASHTOHET RASTI PËR TRAFIKIM DROGE)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:07 22-10-2020 Jahti i braktisur në Patok me flamurin slloven, policia kërkon ndihmën e Interpol (PËRJASHTOHET RASTI PËR TRAFIKIM DROGE) Foto ilustruese

Jahti i cili u gjet i braktisur 5 ditë më parë pranë zonës së Patokut në Kurbin, dyshohet të jetë vjedhur.

Ende nuk dihet kujt i përket ky jaht dhe cilat janë arsyet që është braktisur në det, ndërsa policia ka kërkuar ndihmën e Interpol-it për të identifikuar pronarin.

Bëhet me dije se jahti ka fuqi të vogël motorike dhe përjashtohet rasti që të jetë përdorur për të trafikuar drogë.

Mësohet se brenda jahtit është gjetur vetëm një dokument.

Sipas informacionit zyrtar, veliera antike me flamur slloven mban emrin “TAI-PAN”. Zona ku u gjet jahti ka shumë pak lëvizje dhe bregdeti është i pabanuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U rrah me shkop bejsbolli në mes të Vlorës por Policia nuk reagoi, ekonomistit të Ujësjellësit i djegin makinën te ‘Uji i Ftohtë’ (Denoncimi në Newsbomb)
IKMT do shembë 4 objekte në Bubq, banorët përplasen me policinë, shoqërohen në komisariat disa persona »
Article Logic
Execution time: 0.0086638927459717
array(1) { ["section"]=> string(125) "jahti-i-braktisur-ne-patok-me-flamurin-slloven-policia-kerkon-ndihmen-e-interpol-perjashtohet-rasti-per-trafikim-droge-224685" }