Jahti i braktisur në Patok, zbardhet dëshmia e pronarit: Mjeti kishte problem në motor, u ktheva ta marr, por…(E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:58 29-10-2020 Jahti i braktisur në Patok, zbardhet dëshmia e pronarit: Mjeti kishte problem në motor, u ktheva ta marr, por…(E PLOTË) Foto ilustruese

Zbardhet dëshmia e shtetasit frances, i cili është pronari i jahtit që u gjet i braktisur 11 ditë më parë i braktisur pranë zonës së Patokut.

Pronari i jahtit, me shtetësi franceze ka dëshmuar se ka qenë duke udhëtuar nga Kroacia në Shqipëri për arsye turistike.

Ai ka treguar se jahti i tij kishte shfaqur probleme motorike dhe ka ndalur në vendin që u gjet më pas nga policia. Ai ka është shprehur se pasi ka lënë jahtin, ka shkuar tek disa miq në Sarandë.

Shtetasi frances ka treguar se pas disa ditësh është kthyer për të marrë mjetin, por ishte marrë nga policia dhe ankoruar në Shëngjin

Sakaq, mësohet se policia ka nisur hetimet në bashkëpunim me shërbimet homologe për verifikim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta pret në zyrë Ambasadorin e Japonisë në Tiranë: E falenderova për ndihmën bujare të vendit të tij për tërmetin
Për herë të dytë brenda pak minutash, Rama thirrje naftëtarëve: Pa mbyllur grevën nuk ju'a qajmë dot hallin, ju lutem na jepni mundësinë t'ju ndihmojmë »
Article Logic
Execution time: 0.011346101760864
array(1) { ["section"]=> string(120) "jahti-i-braktisur-ne-patok-zbardhet-deshmia-e-pronarit-mjeti-kishte-problem-ne-motor-u-ktheva-ta-marr-por-e-plote-225622" }