Jahti më luksoz që ka parë Shqipëria mbërriti në brigjet tona…Personazhi i famshëm, po sheh nga deti

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:07 16-08-2016 Jahti më luksoz që ka parë Shqipëria mbërriti në brigjet tona…Personazhi i famshëm, po sheh nga deti

Nuk do ta besoni se cili personazh i famshëm ka qëndruar që nga dje dhe vazhdon dhe sot në brigjet shqiptare. Për Shqipërinë është fat që një personazh si ajo, qëndron afër brigjeve, pa i treguar askujt dhe duke dashur të jetë jashtë syrit të medias.

Eshtë jahti luksoz Amphitrite, i krijuar si një jaht luksoz në 2001 dhe që më parë ka qenë në pronësi të aktorit Jonny Deep dhe Angeline Jolie. Madje, filmi The turist, është bërë te ky jaht luksoz.

Por ndërkaq, mediat ndërkombëtare kanë dhënë informacionin se JK Rowling, 50 vjeç, autorja e suksesshme e Harry Poter pasuria e të cilës llogaritet mbi 580 milionë paund, e bleu jahtin në fillim të këtij viti.

Sot paradite, ky superjaht është duke shijuar nga bregdeti dhe larg syve të të gjithëve bregdetin shqiptar. Newsbomb.al mëson se Amphitrite ka qenë gjatë ditës së sotme Butrint, ku me shumë gjasa shkrimtarja JK Rowling ka zbritur për të vizituar bukuritë e qytetit antik, pjesë e Listës së Trashëgimisë Botërore të UNESCO­s.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019437789916992
array(1) { ["section"]=> string(105) "jahti-me-luksoz-qe-ka-pare-shqiperia-mberriti-ne-brigjet-tona-personazhi-i-famshem-po-sheh-nga-deti-49849" }