'Jam i gatshëm të hyj në burg', Rama i përgjigjet kryebashkiakut të PD për bllokimin e zgjedhjeve, nuk kursen as Bylykbashin

Publikuar tek: politike, më 19:15 25-06-2019 'Jam i gatshëm të hyj në burg', Rama i përgjigjet kryebashkiakut të PD për bllokimin e zgjedhjeve, nuk kursen as Bylykbashin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kryebashkiakut të PD për Mallakastrën Agron Kapllanajt, i cili tha se është i gatshëm të futet në burg në 30 qershor pasi nuk do të lejojë që të bëhen zgjedhje në Mallakastër.

Rama e quajti Kapllanajn gomar, ndërkohë që nuk ka kursyer as ish-kreun e PD në Elbasan Aurel Bylykbashin për thirrjen për vëllavrasje dhe luftë civile.

'Dhe një gomar tjetër që thonte unë dua të shkoj në burg, edhe një tjetër që thotë le të vrasin njerëz, problemi këtu është se këta janë çmendur të gjithë njëherësh, kafja kafja kafja', tha kryeministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1190869808197
array(1) { ["section"]=> string(127) "jam-i-gatshem-te-hyj-ne-burg-rama-i-pergjigjet-kryebashkiakut-te-pd-per-bllokimin-e-zgjedhjeve-nuk-kursen-as-bylykbashin-169731" }