‘Jam krenar që jam homoseksual, bir i zotit...’ fjalimi i 24-vjeçarit i habit të gjithë në ceremoninë e diplomimit

Publikuar tek: bota, më 15:19 29-04-2019 ‘Jam krenar që jam homoseksual, bir i zotit...’ fjalimi i 24-vjeçarit i habit të gjithë në ceremoninë e diplomimit

Në fjalimet e fundit të diplomimit ka shumë emocione të forta nga prindërit dhe studentët por kjo që ndodhi në universitetin e Brigham në Amerikë, nuk ka ndodhur herë tjetër.

Në ceremoninë e mbajtur ditën e premte në një universitet të Brigham, i cili është në pronesi të kishës të ‘Jesuz Christit’ (një grup të krishterësh) djaloshi 24-vjeçar Matthew Easton i la të gjithë me gojëhapur.

Djaloshi 24-vjeçar që është një nga studentët me nota me të larta në universitet mori mikrofonin dhe tha: ‘Unë jam sot përpara familjes, shokëve dhe të gjithë klasës që të them se jam krenar që jam një homoseksual, bir i zotit’ . Kjo deklaratë e tij i la të gjithë pa fjalë pasi për kishën e ‘Jesus Christ’ homoseksualiteti konsiderohet si një nga mëkatet më të medhaja.

Lajmi i 24-vjeçarit është publikuar në të gjithë mediat amerikane dhe komentuesit e kanë përgëzuar djalin e ri për guximin e tij.

Djaloshi 24-vjeçar u largua nga ceremonia pa asnjë ndjesi për të kërkuar të falur dhe me kokën lart...

 

58462494_296600367935058_7067872571131166720_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010716915130615
array(1) { ["section"]=> string(115) "jam-krenar-qe-jam-homoseksual-bir-i-zotit-fjalimi-i-24-vjecarit-i-habit-te-gjithe-ne-ceremonine-e-diplomimit-162277" }