'Jam nga vendi i rakisë dhe nuk i trembem shampanjës', Meta: Dikush të më vlerësoj për kontributin që kam dhënë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:10 11-09-2019 'Jam nga vendi i rakisë dhe nuk i trembem shampanjës', Meta: Dikush të më vlerësoj për kontributin që kam dhënë

Gjatë deklaratës për shtyp, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për 18 tetorin si ditën që do merret vendimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE.

Meta duke bërë edhe humor u shpreh se presidentin e  keni nga vendi i rakisë dhe nuk ak sesi t'i trëmbet shampanjës.

Sipas Metës, negociatat do të hapen dhe që të tjerët ta vlerësojnë për kontributtin që ka dhënë.

'Ju e dini që presidentin e keni nga vendi i rakisë dhe nuk ka si t'i trembet shampanjës. Prandaj do tu duhet të presim negociatat. Siç thonë edhe shqiptarët e Maqedonisë 'Mos bëni bajram me mend'. Ta bëjmë një festë të vërtetë. Unë shpresoj që gjatë këtyre muajve dikush të më vlerësoj për kontributin që kam dhënë dhe mos të më thonë se çfarë ka bërë presidenti. Njëra palë po takohet e lumtur me 61 bashki dhe një tjetër fiton 85% të votuesve, presidentit vetëm shampanja i ka ngelur', tha Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027657032012939
array(1) { ["section"]=> string(114) "jam-nga-vendi-i-rakise-dhe-nuk-i-trembem-shampanjes-meta-dikush-te-me-vleresoj-per-kontributin-qe-kam-dhene-178103" }