'Jam shumë sëmurë', Margarita Xhepa do t'i nënshtrohet një operacioni të vështirë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:39 13-03-2019 'Jam shumë sëmurë', Margarita Xhepa do t'i nënshtrohet një operacioni të vështirë

Aktorja ikonë e kinematografisë shqiptare, Margarita Xhepa po përballet me një gjendë të rëndë shëndetësore kohët e fundit.

Mësohet se ditën e premte, Xhepa do t;i nënshtrohet një operacioni të vështirë në këmbë.

'Sot mora analizat e gjakut, sepse jam në pritje të operacionit. Jam shumë sëmurë, nuk eci dot. Të premten do të hyj në operacion dhe do Zoti e kaloj me sukses”, mësohet të jetë shprehur aktorja.

Margarita Xhepa është 87-vjeçe dhe ka qenë protagoniste në shumë filma shqiptarë. Së fundmi aktorja ka qenë protagoniste e filmit artistik me metrazh të gjatë “Bolero në vilën e pleqve”, bazuar në romanin e shkrimtarit të njohur Fatos Kongoli.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqipëria me nënat më të reja të Europës, shumë lindje në adoleshencë
Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina përmbyset në mes të rrugës »
Article Logic
Execution time: 0.013581991195679
array(1) { ["section"]=> string(85) "jam-shume-semure-margarita-xhepa-do-t-i-nenshtrohet-nje-operacioni-te-veshtire-156234" }