‘Janë ditët për të vlerësuar deputetët dhe qeverinë’, Erion Braçe mesazh socialistëve: Mos kurse kërkënd

Publikuar tek: politike, më 11:22 24-10-2020 ‘Janë ditët për të vlerësuar deputetët dhe qeverinë’, Erion Braçe mesazh socialistëve: Mos kurse kërkënd

Zëvendës kryeministri Erion Braçe, ka bërë me dije se këtë fundjavë në Divjakë do të vlerësohen deputetët dhe qeveria.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Braçe i ka bërë ftesë çdo socialisti që të vlerësojë punën e deputetëve dhe anëtarëve të qeverisë.

Ndër të tjera ai shkruan se puna është dhe duhet të jetë thelbi i vlerësimit.

Postimi i plotë:

JANE DITET PER TE VLERESUAR DEPUTETET DHE QEVERINE!

Cdo socialist duhet ta bej tani;

Ne ne #Divjake do vleresojme kete fundjave.

Kujtdo qe i ka mberritur me zarf ne shtepi username e pasëord,

duhet te hyje ne platforme dhe,

ne dy tabelat qe do i shfaqen,

njera me deputetet e qarkut dhe

tjetra me qeverine,

TE VLERESOJE NE SISTEM DEPUTETET DHE ANETARET E QEVERISE!

Nje sugjerim kam;

Puna eshte thelbi i vleresimit, patjeter.

Por mos harroni dhe marredhenien me ju, ate politike, zyrtare por mbi te gjitha njerezore.

Deputeti si rregull eshte perfaqesues i vullnetit tend te shprehur me vote!

Cdo socialisti dua ti them;

Vlereso i lire, mos u ndiko nga asgje e nga askush-kryetar organizate,

kryetar partie, deputet, minister;

VLERESO SIC TI MENDON,

MOS KURSE KERKEND!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Monika Kryemadhi mbledh në shesh të rinjtë e Tiranës: Thuajuni shokëve që s’ka virus që ju ndalon të ndryshoni realitetin monstruoz
Basha: Biznesi po vuan pasojat e pandemisë, ndihma mungon kurse taksat paguhen »
Article Logic
Execution time: 0.011194944381714
array(1) { ["section"]=> string(107) "jane-ditet-per-te-vleresuar-deputetet-dhe-qeverine-erion-brace-mesazh-socialisteve-mos-kurse-kerkend-224980" }