Janullatos 23 vite në krye të Kishës, komentuesi: U zgjodh me dhunë. Kisha: Je viktimë e Arben Llallës

Publikuar tek: aktualitet, më 22:31 23-06-2015 Janullatos 23 vite në krye të Kishës, komentuesi: U zgjodh me dhunë. Kisha: Je viktimë e Arben Llallës

Kisha Orthodokse e Shqipërisë ka njoftuar në faqen e Facebook-ut, për 23 vjetorin e kryepeshkopit Anastas Janullatos në krye të Kishës Autoqefale Shqiptare.

“Kjo ditë shënon fillimin e ringritjes kanonike të Kishës Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë pas persekutimit ateist”, shkruhet në mesazhin e Kishës por kur disa komentues kundërshtojnë, përveç rasteve kur u fshihen komentet dhe përjashtohen nga faqja në Facebook, Kisha edhe u kthen përgjigje.

Qytetari: Kjo është gënjeshtër Anastasi u zgjodh me dhunë

Kisha Orthodhokse e Shqipërisë: Ti banon jashtë vendit dhe je bërë viktimë e propagandës antiortodokse. Ne që banojmë këtu në Shqipëri e njohim historinë dhe jetojmë dita ditës me zhvillimin e Kishës Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë.

Në një rast tjetër Kisha madje sqaron komentuesin duke i thënë se është viktimë e antiorthodhoksit, Arben Llalla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incident në Malësinë e Madhe, kandidati i PD: Paulin Sterkaj ka kërcënuar me armë. Sterkaj mohon akuzat
Plumbi i përshkoi zemrën, mbyll sytë në duart e mjekëve shefi i antidrogës »
Article Logic
Execution time: 0.012094020843506
array(1) { ["section"]=> string(104) "janullatos-23-vite-ne-krye-te-kishes-komentuesi-u-zgjodh-me-dhune-kisha-je-viktime-e-arben-llalles-14486" }