‘Jap dorëheqjen nëse Brexit miratohet në PE’, paralajmëron Theresa May

Publikuar tek: bota, më 20:25 27-03-2019 ‘Jap dorëheqjen nëse Brexit miratohet në PE’, paralajmëron Theresa May

Kryeministrja britanike, Theresa May është shprehur se është e gatshme të japë dorëheqje nga pozita e saj, në mënyrë që plani i saj për largimin e Britanisë nga Bashkimi Evropian të miratohet në Parlamentin Evropian.

‘Neve na duhet ta miratojmë marrëveshjen dhe të përfundojmë Brexitin.Unë jam e gatshme të largohem nga kjo pozitë më herët se që kam synuar, në mënyrë që të bëj çfarë është e drejtë për shtetin tonë’, tha May.

Kujtojmë që ligjvënësit britanikë do të votojnë të mërkurën tetë mundësi për largim të Britanisë nga Bashkimi Evropian, në mënyrë që t’i japin fund bllokadës së krijuar në Parlamentin britanik për këtë çështje.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013092994689941
array(1) { ["section"]=> string(74) "jap-doreheqjen-nese-brexit-miratohet-ne-pe-paralajmeron-theresa-may-158155" }