Java që lamë pas shira të rrëmbyeshëm, zbuloni surprizat e motit nga dita e hënë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:11 28-05-2017 Java që lamë pas shira të rrëmbyeshëm, zbuloni surprizat e motit nga dita e hënë

Java që lamë pas ka qenë e shoqëruar me shira të vazhdueshëm ndërsa dita e sotme është shoqëruar me diell duke zbutur pak temperaturat.

Orët e vona të pasdites dhe mbrëmja risjellin kthjellime në pjesën më të madhe të vendit.

Edhe dita e hënë mbetet me kthjellime deri në mesditë kur pritet zhvillim i vranësirave në territor por më të dendura ne lindje dhe zonat malore jugore duke gjeneruar shira të përkohsheëm.

Pasditja dhe mbremja e së hënës ri-kthejnë motin e kthjellet në territor. Temperaturat e ajrit janë rritur ndjeshëm sot në mesditë ndërsa e hëna sjell një rritje të lehtë në orët e mengjesit dhe të mesditës.

sipas meteoalb era do të forcohet sot pas mesdites duke arritur shpejtësi deri 40 km/h dhe dobësohet ndjeshëm gjatë pasdites dhe mbrëmjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Simpantizanti i PD-së publikon foton me simptoma dhe jep këtë mesazh
Sekuestrohet gomonia, dyshohet se përdorej për transport droge »
Article Logic
Execution time: 0.010979890823364
array(1) { ["section"]=> string(85) "java-qe-lame-pas-shira-te-rrembyeshem-zbuloni-surprizat-e-motit-nga-dita-e-hene-80277" }