‘Javën tjetër priten arrestime’, deklarata e fortë e Xhafajt

Publikuar tek: politike, më 22:48 15-02-2018 ‘Javën tjetër priten arrestime’, deklarata e fortë e Xhafajt

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka deklaruar se javën e ardhshme do të ketë një sërë arrestimesh që lidhen me grabitjen dhe tjetërsimin e pronave publike në vend.

Sipas Xhafës Prokuroria e Përgjithshme ka përfunduar një sërë hetimesh dhe javën që vjen do të nisin gjyqet për disa persona.

Xhafaj tha se kemi disa çështje penale, në bashkëpunim me Prokurorinë, në rrethet Kavajë, Durrës, si dhe ka një proces hetimi në Lezhë, por do ta shtrijmë në Vlorë dhe gjithë vijën bregdetare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011353015899658
array(1) { ["section"]=> string(64) "javen-tjeter-priten-arrestime-deklarata-e-forte-e-xhafajt-110393" }