"Je akuzuar se ke patur dorë…" Ja si i përgjigjet Sali Berisha akuzave se ishte i përfshirë në vrasjen e Azem Hajdarit

Publikuar tek: politike, më 21:55 28-09-2020 Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur lidhur me akzuat që i janë bërë se ka patur dorë në vrasjen e Azem Hajdarit.

Berisha ka akuzuar shtetin se qëndron pas vrasjes së Hadarit, e po ashtu pas ekzekutimit të vrasësve.

Gazetari Blendi Fevziu i tha se edhe Berisha është akuzuar se ka patur dorë në zhdukjen e Hajdarit.

Ja si u përgjigj ai:

Fevziu: Jeni akuzuar që keni patur dorë në zhdukjen e Azem Hajdarit

Berisha: Këto janë akuza të atyre që duan të mbulojnë krimin e shëmtuar që kryen. Unë me Azem Hajdarin kam patur marrëdhënie të shkëlqyera. Azem Hajdari ka qenë Azem Hajdar. Luajaliteti i tij dhe ndaj njëri-tjetrit ka qenë i përsosur në çdo kohë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010296106338501
array(1) { ["section"]=> string(122) "je-akuzuar-se-ke-patur-dore-ja-si-i-pergjigjet-sali-berisha-akuzave-se-ishte-i-perfshire-ne-vrasjen-e-azem-hajdarit-222023" }