Jehonë në mediat botërore: Ja çfarë shkruajnë për protestën e dhunshme në Rrugën e Kombit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:18 31-03-2018 Jehonë në mediat botërore: Ja çfarë shkruajnë për protestën e dhunshme në Rrugën e Kombit

Përleshja mes qytetarëvë dhe forcave të policisë për taksën e vendosur nga kompania konçensionare për kalimin në rrugën e Kombit, që përfundoi me 31 të plagosur dhe shkatërrimin e sporteleve të mbledhjes së taksave, ka bërë bujë në mediat botërore.

Agjenci mediatike të rëndësishme nga Kina deri në SHBA si Reuters, Washington Post, Xinhua dhe Bussines Insider kanë pasqyruar përplpasjet e dhunshme mes protestuesve dhe policisë në Rrugën e Kombit duke raportuar 24 të plagosur.

dfgdehrttj.jpg

 

dfgefgerh45rhj.jpg

degerge5rhj5rj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kristi Pinderi i kujton 'preshin' e Lushnjës Tritan Shehut, rebelohet Artan Lame: Ky do të shpjegojë bullizmin në shkolla? Kjo është e ndyrë
Të dehur në pritje të Pashkëve, policia vjen në ndihmë »
Article Logic
Execution time: 0.012481927871704
array(1) { ["section"]=> string(95) "jehone-ne-mediat-boterore-ja-cfare-shkruajne-per-protesten-e-dhunshme-ne-rrugen-e-kombit-115202" }