‘Jelekët e verdhë’ përleshen me policinë, arrestime dhe dhunë në Francë

Publikuar tek: bota, më 17:06 10-02-2019 ‘Jelekët e verdhë’ përleshen me policinë, arrestime dhe dhunë në Francë

Protestat e jelekëverdhëve në Francë janë në javën e 13, por vazhdojnë të jenë po aq të dhunshme sa në ditën e parë.

Këtë fundjavë ata u zhvendosën përpara Parlamentit.

Qindra protestues u përleshën ashpër me policinë, gjatë tentativave për të pushtuar Asamblenë Kombëtare.

Mbi 30 protestues u arrestuan. Ndërkohë dhunës dhe shkatërrimit nuk i shpëtuan dot as automjetet luksoze të parkuara pranë parlamentit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02231502532959
array(1) { ["section"]=> string(75) "jeleket-e-verdhe-perleshen-me-policine-arrestime-dhe-dhune-ne-france-152278" }