Jeni krijesë e Sorosit? Endri Shabani i Partisë “Nisma” i përgjigjet teorive: Ka mentalitet stalinist

Publikuar tek: politike, më 21:02 23-09-2020 Jeni krijesë e Sorosit? Endri Shabani i Partisë “Nisma” i përgjigjet teorive: Ka mentalitet stalinist Endri Shabani

Endri Shabani, aktivisti i nismës Thurrja, që shumë shpejt pritet të kthehet në një parti të mirëfilltë politike, i është përgjigjur akuzave për lidhjet me “Soros”-in.

Në një intervistë në Ora News, Shabani preferoi të përgjigjet në një mënyrë më të tërthortë, duke u shpreur se “teoritë” për lidhjet me Sorosin, burojnë nga mentaliteti stalinist i shqiptarëve.

Pjesë nga deklarata:

Njerëzve i duhet pak kohë sa të familjarizohen, turin në Shqipëri ne e kemi nisur me një fushatë të mbledhjes së parave nga qytetarët. Nuk shkuam te ndonjë oligark t’i themi na duhen kaq para. Në një kohë rekord nga shqiptarët u mblodhën mijëra euro në faqen online.

Në lidhje me Sorosin, ka pjesë e mentalitetit Stalinist, këtu për 50 vjet është luajtur me teori diversantësh, me agjentë të dyfishtë. Është ushqyer kjo edhe nga këta që janë në pushtet. Këta kanë krijuar bindjen që “mua s’më duan shqipatrët por më duan ndërkombëtarët”, këtu krijohen edhe këto teoritë e tjera për të gjetur një pronar, dhe kur nuk gjejnë që pronar s’është as Rama dhe as ai…

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013837099075317
array(1) { ["section"]=> string(104) "jeni-krijese-e-sorosit-endri-shabani-i-partise-nisma-i-pergjigjet-teorive-ka-mentalitet-stalinist-221416" }