Jeni përdorues të ‘Whatsapp’? Aplikacioni ka një thirrje ‘kërcënuese’ për ju: Nëse nuk pranoni kushtet tona të reja pas 15 majit, atëherë...

Publikuar tek: aktualitet, më 18:31 22-02-2021 Jeni përdorues të ‘Whatsapp’? Aplikacioni ka një thirrje ‘kërcënuese’ për ju: Nëse nuk pranoni kushtet tona të reja pas 15 majit, atëherë... Foto ilustruese

Përdoruesit e “WhatsApp” të cilët nuk do të pranojnë termat dhe kushtet e azhornuara deri në 15 maj të këtij viti, nuk do të jenë në gjendje të marrin ose të dërgojnë mesazhe.

Llogaria e tyre do të renditet si “joaktive” dhe llogaritë joaktive mund të fshihen pas 120 ditësh. Thirrjet dhe njoftimet do të jenë edhe për “një kohë të shkurtër”.

“WhatsApp” tashmë ndan disa informacione me “Facebook”, të tilla si adresa IP-ja e pajisjes dhe blerjet e bëra përmes platformës.

Pas zërave se “whatsapp” po përdorte të dhënat dhe bisedat e përdoruesve dhe po ia kalonte “facebook-ut”, një pjesë e madhe përdoruesish e fshinë programin dhe filluan të shkarkonin aplikacione si “telegram”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marjana Kondi feston 60- vjetorin e lindjes, zbulon dhuratën që i bëri kryeministri Rama (FOTO)
Djali i Lefter Çipës i shkruan Albin Kurtit pas homazhit që i bëri të atit: Vlerësimi juaj është një çmim i madh që vjen nga Kosova jonë »
Article Logic
Execution time: 0.012561798095703
array(1) { ["section"]=> string(137) "jeni-perdorues-te-whatsapp-aplikacioni-ka-nje-thirrje-kercenuese-per-ju-nese-nuk-pranoni-kushtet-tona-te-reja-pas-15-majit-atehere-239815" }