Jeni sipërmarrje e re dhe doni të promovoni biznesin tuaj? Ja mënyra e duhur për t’ia arritur qëllimit

Publikuar tek: ekonomi, më 15:16 27-06-2016 Jeni sipërmarrje e re dhe doni të promovoni biznesin tuaj? Ja mënyra e duhur për t’ia arritur qëllimit

Marketimi luan rol kryesor në krijimin e imazhit dhe promovimin e  produktit. Jo vetëm biznesi por dhe marketimi i punonjësve është një element kyç.

Nëse imazhi i një kompanie nuk është shumë i promovuar do jetë shumë e vështirë dhe për të rekrutuar personat e duhur. Mënyra më e duhur për marketim të punëdhënësve bëhet online.

Për sipërmarrjet e reja, janë bërë disa kërkime në lidhje me çfarë i bën tërheqës për punonjësit e mundshëm. Studiuesit gjerman së fundi kanë anketuar të sapo diplomuarit nga kolegjet amerikane për të mësuar se cilat janë cilësitë jo-financiare që kanë rëndësi për ta. Ata fokusoheshin kryesisht në vendndodhjen e zyrave, nivelin e perceptuar të inovacionit në kompani, shkalla e ndikimit që kanë punonjësit në kompani, kualifikimet e themeluesve, shkalla në rritje e kompanisë, si për shembull investitor apo partner të mëdhenj, dhe përfitime të tjera që lidhen me stilin e jetës, si ushqime falas, palestër falas e të tjera.

Pra, kushtet e punës janë një ndër elementët kyç në marketimin e biznesit si dhe të punonjësve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094821453094482
array(1) { ["section"]=> string(107) "jeni-sipermarrje-e-re-dhe-doni-te-promovoni-biznesin-tuaj-ja-menyra-e-duhur-per-t-ia-arritur-qellimit-44729" }