Jep dorëheqjen kreu i KQZ-së Klement Zguri

Publikuar tek: aktualitet, më 11:43 18-09-2020 Jep dorëheqjen kreu i KQZ-së Klement Zguri Zguri

Jep dorëheqjen kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri.

Dorëheheqja e tij vjen disa javë përpara përfundimit të mandatit të cilin do e mbyllte më 3 nëntor, kohë kur Kuvendi do zgjedhë strukturat e reja të KQZ. 

Bashkë me të ka dorëzuar dorëheqjen edhe Ilir Rusmali, këshillitari i Zgurit.

Zguri ishte anëtar i KQZ për 23 vite dhe u emërua kryetar nga PD e Bashës për zgjedhjet e 2017-ës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010708808898926
array(1) { ["section"]=> string(49) "jep-doreheqjen-kreu-i-kqz-se-klement-zguri-220805" }