Jep dorëheqjen kryeministri islandez pas skandalit të “Panama Papers”

Publikuar tek: bota, më 16:40 05-04-2016 Jep dorëheqjen kryeministri islandez pas skandalit të “Panama Papers”

Kryeministri islandez Sigmundur David Gunnlaugsson, ka dhënë dorëheqjen pak çaste më parë, pas skandalit me “Letrat e Panamasë”, ku ai rezultonte i përfshirë në fshehjen e miliona eurove.

Gunnlaugsson dhe bashkëshortja e tij rezultoi të kishin disa kopani në paraisat fiksale, dokumentet e te cilave u bënë publike pas rrjedhjes më të madhe në histori, të quajtur “Panama Papers”, ku mbi 12 milion dokumente, e-mail’e dhe informacione të tjera ranë në duart e një grupi gazetarësh investigativ.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027551889419556
array(1) { ["section"]=> string(73) "jep-doreheqjen-kryeministri-islandez-pas-skandalit-te-panama-papers-36903" }