Jepet ALARMI, mijëra emigrantë janë braktisur në shkretëtirë pa ujë dhe bukë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 22:41 25-06-2018 Jepet ALARMI, mijëra emigrantë janë braktisur në shkretëtirë pa ujë dhe bukë (FOTO) Foto ilustruese

Mijëra emigrantë janë braktisur të vetëm në shkretëtirën e Saharasë pa ushqim dhe pa ujë.

Mediat botërore kanë raportuar se temperaturat në një ditë normale shkojnë deri në 48 gradë celcius, ndërkohë që mundësia për të mbijetuar pa rezerva ushqimore është thuajse zero.

Shumica e emigrantëve thuhet se janë drejtuar për në Algjeri, teksa do e përdonin atë si një trampolinë për në Europë. Por diçka e tillë vështirë të ndodhë, sepse për 14 muaj vendi dhe qeveria algjere ka kthyer rreth 14 mijë emigrantë, duke i lënë të vdesin në thatësirë.

Nuk dihet ende nëse politika botërore do të marrë një vendim kundër kësaj masakre.

sei_18685398.jpgsei_18685508.jpgsei_18685431.jpgsei_18685446.jpgsei_18723392.jpgsei_18685434.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011455059051514
array(1) { ["section"]=> string(87) "jepet-alarmi-mijera-emigrante-jane-braktisur-ne-shkretetire-pa-uje-dhe-buke-foto-125721" }