Jeta në foto e kandidates për Presidente të SHBA-ve, Hillary Clinton

Publikuar tek: bota, më 12:03 13-04-2015 Jeta në foto e kandidates për Presidente të SHBA-ve, Hillary Clinton Hillary Clinton

Tani është zyrtare: Hillary Rodham Clinton, bashkëshortja e ish presidentit të SHBA Bill Clinton, do të hyjë në zgjedhjet për presidente në 2016.

Do të tentojë të bëhet gruaja e parë presidente për SHBA. Hillary, 65 vjeç ka qenë zonja e parë në 1993-2000 dhe sekretare e shtetit në administratën e parë dhe të dytë Obama nga 2009 deri 2013. Newsbomb.al ju sjell përmes imazheve gjithë jetën e kësaj gruaje që synon të bëhet Presidentja e parë femër.


{gallery}Clinton{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.059898853302002
array(1) { ["section"]=> string(72) "jeta-ne-foto-e-kandidates-per-presidente-te-shba-ve-hillary-clinton-8548" }