‘Jo i rënë nga qielli por më i zoti i kësaj toke’, Ervin Bushati nuk i kursen lavdërimet për Edi Ramën

Publikuar tek: politike, më 22:06 20-10-2020 ‘Jo i rënë nga qielli por më i zoti i kësaj toke’, Ervin Bushati nuk i kursen lavdërimet për Edi Ramën Edi Rama - Ervin Bushati

Ervin Bushati, deputet i Partisë Socialiste nuk i ka kursyer lavdërimet për kryeministrin Edi Rama në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun”.

Ai ka thënë se Rama nuk është i rënë nga qielli, por është më i zoti i kësaj toke, ndërsa është shprehur optimist se socialistët do të fitojnë më shumë se 74 mandate.

“Rama nuk është i rënë nga qielli, por është më i zoti i kësaj toke dhe ka bërë më të mirën për këtë vend. Unë si ekonomist them që ka vend për shumë më tepër për financat publike, shteti të bëhet promotor i zhvillimit përmjet investimeve publike të shtohen të arrihet shtimi i punësimit dhe rritja ekonomike,“tha Bushati ndër të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Ka shërbyer si korrier për mesazhet e amerikanëve', gazetarët zbulojnë pse Rama dhe Erdogan kanë zgjedhur njeri-tjetrin
‘Dakordësia për në Hagë ishte që në vitin 2009’, Berisha: Rashë dakord me 2 qeveritë greke dhe ia thashë Ramës kur erdhi në pushtet, atëherë do shkonim për vetëm 6 milje... »
Article Logic
Execution time: 0.011052131652832
array(1) { ["section"]=> string(106) "jo-i-rene-nga-qielli-por-me-i-zoti-i-kesaj-toke-ervin-bushati-nuk-i-kursen-lavderimet-per-edi-ramen-224501" }