‘Jo Lali, është një Erion tjetër’, pas Ramës edhe Hashim Thaçi takon në Washington policin shqiptar (Foto-Video)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:38 24-02-2020 ‘Jo Lali, është një Erion tjetër’, pas Ramës edhe Hashim Thaçi takon në Washington policin shqiptar (Foto-Video) FotoMontazh: Rama me policin shqiptar, Erioni ne Washington - dhe Presidenti Thaçi

Në ditët e para të muajit shkurt të këtij viti, kryeministri shqiptar Edi Rama ndodhej në Washington për disa takime punë, ndërsa atje takoi një polic shqiptar që shërbente atje, i quajtur Erion.

‘Erioni nga Tirana, jo Lali po është një Erion tjetër i cili është prej 22 vitesh në Amerkë, ja ky më mbron mua’, shprehej Ram në videon e publikuar në profilin e tij.

Ndërkohë, sot me Erionin nga Tirana që shërben në Departamentin e Policisë në Washington e ka takuar dhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Presidenti publikon në profilin e tij foto me Erionin, ndërsa shkruan se SHBA është shtëpi për shumë shqiptarë që janë integruar dhe kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan.

‘SHBA është shtëpi për shumë shqiptarë, që janë integruar dhe kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan. Erijonin, i cili shërben si polic në Uashington, e takova sa ishte në detyrë në rrugët e kryeqytetit më të rëndësishëm në botë’, shkruan Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Foto e shpërndarë nga Presidenti Thaçi: Me policin shqiptar në Washington
Screenshot_1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Video e shpërndarë në fillim të këtij muaji nga kryeministri Rama: Me Erionin, policin shqiptar në Washington

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074830055236816
array(1) { ["section"]=> string(113) "jo-lali-eshte-nje-erion-tjeter-pas-rames-edhe-hashim-thaci-takon-ne-washington-policin-shqiptar-foto-video-196316" }