Jo pak... 20 kile drogë! Shikoni ç’kishte KRIJUAR SHQIPTARI si bazë për të shpërndarë ‘mallin’

Publikuar tek: bota, më 16:19 24-02-2018 Jo pak... 20 kile drogë! Shikoni ç’kishte KRIJUAR SHQIPTARI si bazë për të shpërndarë ‘mallin’

Macerata – Përdorte dy garazhe si bazë për shpërndarjen e mallit, dhe mbante aty gati rreth 20 kilogramë drogë.

Autoritetet policore në Itali arrestuan në Montecosaro, A.B, 28 vjeç me origjinë shqiptare.

Kishte krijuar në garazh një laborator perfekt për shpërndarjen e drogës, me paketa dhe doza për shpërndarjen edhe me pakicë. Brenda garazhit u gjenden një kile marijuanë, tre pako me nga 400 gramë kokainë, 4 kile të tjera. Në një garazh tjetër djali kishte fshehur edhe 9 pako të tjera me një peshë prej 9.07 kilesh marijuanë dhe 6 palete me një peshë prej 4.638 kg kokainë.

I riu shqiptar u ndalua dje nga një patrullë policësh rrugorë. Gjatë kontrollit në makinë u gjetën disa doza marijuanë. Dhe më pas, duke parë nervozizmin e tij, karabinierët kanë shkuar për kontroll në banesë. Bashke me celësat e shtëpisë,u gjendën edhe dy celësa të tjerë që u përkisnin garazheve.

28-vjecari shqiptar, pasi u sekuestrua e gjithë droga, u zhvendos në burgun e Ankonës në pritje të gjykimit.

it.jpg

it2.jpg

it3.jpgit4.jpgit5.jpg

it6.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.087478876113892
array(1) { ["section"]=> string(95) "jo-pak-20-kile-droge-shikoni-c-kishte-krijuar-shqiptari-si-baze-per-te-shperndare-mallin-111323" }