Jo vetëm bankomat, në Serbi ekziston edhe 'Byrekomati', shpikja e furrës për të vazhduar shitjen edhe gjatë pandemisë

Publikuar tek: rajon, më 10:18 02-04-2020 Jo vetëm bankomat, në Serbi ekziston edhe 'Byrekomati', shpikja e furrës për të vazhduar shitjen edhe gjatë pandemisë \"Byrekomati\", shpikja me e re e nje furre ne Serbi

Një ide mjaft gjeniale i ka ardhur një pronareje të një furre buke në Serbi, që shet edhe byrekë, për të vazhduar shitjen edhe gjatë pandemisë së COVID-19.

Byreku tani shërbehet në një mënyrë shumë të veçantë, pa patur kontakte me blerësit.

“Ne e bëmë këtë sepse shumica e klientëve tanë të rregullt janë mësuar të qëndrojnë dhe të ulen kur hyjnë në një furrë buke për të ngrënë vaktin e tyre. Sidoqoftë, kjo aktualisht nuk është e mundur për shkak të kësaj situate. Ne duhej të bënim diçka për të ruajtur punonjësit tanë, si dhe klientët tanë, shpjegoi Svetlana Radakoviq, pronare e furrës.

Ajo u shpreh se blerësit ishin të hutuar në fillim, por më pas u mësuan dhe shitjet vazhdojnë normalisht.
b-2-600x360.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083529949188232
array(1) { ["section"]=> string(120) "jo-vetem-bankomat-ne-serbi-ekziston-edhe-byrekomati-shpikja-e-furres-per-te-vazhduar-shitjen-edhe-gjate-pandemise-201013" }