Jo vetëm diplomaci por edhe turizëm në Shqipëri, ambasadori austriak majë kalit në malin e Shushicës

Publikuar tek: aktualitet, më 17:54 16-06-2018 Jo vetëm diplomaci por edhe turizëm në Shqipëri, ambasadori austriak majë kalit në malin e Shushicës Ambasadori Austriak, Johann Sattler

Ambasadori Austriak, Johann Sattler këtë fundjavë ka përzgjedhur ta shëtisë Shqipërinë si turist.

I zhveshur nga kostumi, Sattler ka postuar një foto duke shëtitur mbi një kalë mbrapa malit të Shushicës.

Ambasadori shfaqet i veshur mjaft sportiv, me pantallona të shkurtra, ’t-shirt’, atlete dhe kapele.

“Një udhetim i mirë në fundjavë nuk është i plotë pa një shëtitje. Shqiperia e bukur”, shkruan ambasadori bashkangjitur fotos.

Kjo tregon që ambasadorët e shohin Shqipërinë edhe  si një vend turistik dhe nuk e përdorin atë vetëm për diplomaci.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13394999504089
array(1) { ["section"]=> string(106) "jo-vetem-diplomaci-por-edhe-turizem-ne-shqiperi-ambasadori-austriak-maje-kalit-ne-malin-e-shushices-124622" }