Jo vetëm femrat, ja kush është 22-vjeçari shqiptar që ka pasion makeup-in (FOTO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:45 15-05-2019 Jo vetëm femrat, ja kush është 22-vjeçari shqiptar që ka pasion makeup-in (FOTO)

Dario Daka është një 22-vjeçar nga Tirana, që pasionin e tij për make up-in dëshiron ta kthejë në profesion. 

Ai ishte sot i ftuar në emisionin ‘Rudina’ në Tv Klan ku tregoi se ka pasur pasion pikturën dhe këtë pasion e ka kthyer në grim, të cilin prej një viti e aplikon në fytyrën e tij.

‘Unë kam dorë për pikturë dhe pikturën e ktheva në grim. Bëra prova nëpër duar dhe njerëzit kanë qenë ata që më kanë shtyrë. Fillova të shoh video të ndryshme dhe jam në këtë nivel që jam tani. U bë gati një vit që bëj grim në fytyrën time. Realizimi i një make up-i profesional merr rreth 2 orë kohë. Është hera e parë që dal i grimuar, nuk është se kam turp ta bëj, por nuk është në tipin tim. Unë e bëj këtë vetëm për punë, nuk më pëlqen të jem me grim gjatë ditës’, tha Dario Doka.

Në botën e make-up në Shqipëri dallohen më shumë femrat, por që tashmë po kthehet në trend edhe tek meshkujt.

Screenshot_13.png

Screenshot_14.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025519847869873
array(1) { ["section"]=> string(84) "jo-vetem-femrat-ja-kush-eshte-22-vjecari-shqiptar-qe-ka-pasion-makeup-in-foto-164464" }