Jo vetëm kulla, por shifni si ka shkëlqyer Ujvara e Niagarës dje në mbrëmje (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:46 29-11-2020 Jo vetëm kulla, por shifni si ka shkëlqyer Ujvara e Niagarës dje në mbrëmje (FOTO-VIDEO)

Ujvara e Niagarës, simboli i Kanadasë është “ngjyrosur” kuqezi për festën e 28-29 Nëntorit.

Ujvara është ndriçuar me ngjyrat kuqezi, duke marrë një pamje tepër të bukur në nderim dhe respekt të 108 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Pamjet spektakolare i ka publikuar Ambasadori i Shqipërisë në Kanada Ermal Muça.

Gjithashtu mbrëmjen e djeshme kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është 'veshur' kuq e zi duke i uruar kështu shqiptarëve festat kombëtare.

Ky është një gjest që është ndjekur nga vende të ndryshme të botës për t'iu bashkuar festës së vendit tonë.

127974998_10215963818082904_6487219852696220217_n.jpg128632136_10215963820842973_8375835434770341993_n.jpg128393674_10215963824523065_6030383938946597778_n.jpg128349399_10215963860763971_540662141349699241_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kthjellime e vranësira, mësoni si do jetë moti sot
76-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë, Rama e nis me vargjet e Qemal Stafës: Një jetë e re po lulëzon gërmadhash »
Article Logic
Execution time: 0.010715007781982
array(1) { ["section"]=> string(92) "jo-vetem-kulla-por-shifni-si-ka-shkelqyer-ujvara-e-niagares-dje-ne-mbremje-foto-video-229494" }