Jo vetëm qytetarët, në Kosovë u gjobitën dhe u pezulluan nga puna edhe policët që nuk respektuan masat anti-COVID

Publikuar tek: rajon, më 18:16 27-09-2020 Jo vetëm qytetarët, në Kosovë u gjobitën dhe u pezulluan nga puna edhe policët që nuk respektuan masat anti-COVID Ilustruese

Policia e Kosovës ka vendosur në total më shumës e 24 mijë gjoba ndaj qytetarëve që nuk kanë respektuar masat anti-COVID, ndërsa ka patur edhe shumë të arrestuar.

Por në këtë shifër përfshihen edhe policë të cilët kanë shpërfuillur vendimet e qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Inspektorati Policor i Kosovës ka treguar që gjatë muajve kur kishte kufizime nga pandemia, ka patur policë që janë gjobitur, pezulluar dhe madje arrestuar për mosrespektimin e masave anti-COVID.

“Më dyshimin për vepër penale për mosrespektim të vendimeve të  Qeverisë lidhur me pandeminë COVID-19, IPK ka arrestuar dhe suspenduar një zyrtar policor si dhe ndaj të njëjtit është parashtruar kallëzim penal në prokurorinë kompetente”, thuhet në njoftimin e IPK-së.

“Si rezultat i realizimit të Planit Operativ të IPK-së “Monitorimi i respektimit te vendimeve mbi zbatimin e masave kundër përhapjes së COVID-19″ me rekomandimin e IPK-së janë suspenduar katër zyrtarë policorë për tre ditë.
Kurse një (1) zyrtar policor është suspenduar pasi që i njëjti nuk ka respektuar masën e vetizolimit (rast ky që është dërguar për trajtim administrativ disiplinor në Policinë e Kosovës)”, bën të ditur IPK.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013206005096436
array(1) { ["section"]=> string(119) "jo-vetem-qytetaret-ne-kosove-u-gjobiten-dhe-u-pezulluan-nga-puna-edhe-policet-qe-nuk-respektuan-masat-anti-covid-221862" }