Joe Biden i bashkohet garës për President të SHBA-ve

Publikuar tek: bota, më 20:47 01-08-2015 Joe Biden i bashkohet garës për President të SHBA-ve Joe Biden dhe Hillary Clinton

NyTimes

Zëvendës Presidenti amerikan Joe Biden dhe stafi i tij janë angazhuar në eksplorimin e mundësisë për një fushatë të mundshme presidenciale.

Sipas “NYT”, stafi i Biden ka filluar të kontaktojë me financuesit që nuk i janë bashkuar ende fushatës së Hillary Clinton. Ekspertët shprehen se kandidimi i tij do të zgjerojë fushën e Demokratëve dhe do të jetë një kërcënim i drejtpërdrejtë për Hillary Clinton, e cila shpreson të bëhet presidentja e parë femër e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas gazetës, kandidatura e Joe Biden është e sigurtë por zv.presidenti mund të vendosë edhe të mos garojë.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011162042617798
array(1) { ["section"]=> string(58) "joe-biden-i-bashkohet-gares-per-president-te-shba-ve-17516" }