Joe Biden jep LAJMIN E FUNDIT: Rikthen karantinën dhe testin për këdo që hyn në SHBA, për amerikanët 100 ditë maskë me detyrim

Publikuar tek: bota, më 21:05 21-01-2021 Joe Biden jep LAJMIN E FUNDIT: Rikthen karantinën dhe testin për këdo që hyn në SHBA, për amerikanët 100 ditë maskë me detyrim Joe Biden

Joe Biden ka firmosur një tjetër urdhër ekzekutiv lidhur me situatën e pandemisë së koronavirusit.

Administrata e tij ka menduar që të rikthejë karantinën dhe testin për këdo që hyn në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkohë është marrë vendimi që të mbahen maskat me detyrim në 100 ditët e ardhshme, në shumicën e ambienteve të mbyllura.

Lajmin e bëri me dije vetë ai gjatë një komunikimi ditën e sotme për qytetarët amerikanë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr në fabrikën e prodhuesit më të madh të vaksinave anti-COVID, 5 persona humbin jetën
»
Article Logic
Execution time: 0.013105869293213
array(1) { ["section"]=> string(131) "joe-biden-jep-lajmin-e-fundit-rikthen-karantinen-dhe-testin-per-kedo-qe-hyn-ne-shba-per-amerikanet-100-dite-maske-me-detyrim-235904" }