Joe Biden mbërrin në Serbi, Vuçiç e pret me bukë, kripë e kostume popullore

Publikuar tek: bota, më 14:12 16-08-2016 Joe Biden mbërrin në Serbi, Vuçiç e pret me bukë, kripë e kostume popullore

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, ka mbërritur ditën e sotme në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit ku është pritur nga kryeministri serb Aleksandër Vuçiç.

Biden dhe delegacioni i tij pritet të zhvillojnë një takim me Vuçiç dhe më pas me presidentin serb Tomislav Nikoliç.

Ajo që bie në sy në fotografinë e shpërndarë nga Vuçiç në Tëitter është pritja “tradicionale” që i është bërë Biden. Në aeroport ësht shfaqur një çift me veshje popullore dhe i kanë shërbyer atij bukë e kripë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kim Jong Un i dërgon letër Putin: Të bashkojmë forcat kundër armiqve të përbashkët
Adoleshenti që punonte në “Call Center” tani është milioner, ja si ia arriti (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0065219402313232
array(1) { ["section"]=> string(79) "joe-biden-mberrin-ne-serbi-vucic-e-pret-me-buke-kripe-e-kostume-popullore-49906" }