Joe Biden në Turqi: SHBA-të nuk kanë interes të mbrojnë asnjë që dëmton aleatët e saj

Publikuar tek: bota, më 14:50 24-08-2016 Joe Biden në Turqi: SHBA-të nuk kanë interes të mbrojnë asnjë që dëmton aleatët e saj

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur sot për një vizitë zyrtare në Turqi ku është takuar me kryeministrin Binali Yıldırım.

Gjatë fjalës së tij Biden përgëzoi popullin turk që doli në rrugë gjatë grushtit të shtetit për të mbrojtur vlerat demokratike në vend si dhe i shprehu ngushëllimet familjarëve të viktimave.

“SHBA-të nuk kanë interes të mbrojnë ata që dëmtojë aleatët e saj”, tha Biden duke shtuar se Shtetet e Bashkuara do të vijojnë të bashkëpunojnë për ekstradimin e klerikut Fetullah Gulen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të paktën 4 të vdekur nga tërmeti 6.8 ballë në Mianmar, shkatërrohen 68 pagoda
Kërkimet për trenin nazist të ngarkuar me ar, eksploratorët dalin duarbosh »
Article Logic
Execution time: 0.0095930099487305
array(1) { ["section"]=> string(90) "joe-biden-ne-turqi-shba-te-nuk-kane-interes-te-mbrojne-asnje-qe-demton-aleatet-e-saj-50741" }