Joe Biden: Vaksinimi anti-Covid në SHBA nuk do të jetë i detyrueshëm

Publikuar tek: bota, më 08:20 05-12-2020 Joe Biden: Vaksinimi anti-Covid në SHBA nuk do të jetë i detyrueshëm

Presidenti  i zgjedhur i SHBA, Joe Biden tha se amerikanët nuk do të detyrohen të marrin vaksinën anti-Covid kur të jetë e disponueshme.

Biden është shprehur se është i gatshëm të vaksinohet publikisht që amerikanët të jenë të qetë për efikasitetin dhe sigurinë e saj.

“Unë nuk mendoj se vaksina duhet të jetë e detyrueshme. Unë nuk do të kërkoj që vaksina të jetë e detyrueshme,” tha Biden para gazetarëve.

Kjo fjalë e Biden vjen në një kohë kur Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) propozoi mbajtjen e maskeve në çdo ambient, duke përjashtuar kur ata janë në shtëpi.

CDC ditën e djeshme tha se SHBA ka hyrë në fazën e përahpjes së lartë të virusit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Biden zbulon vendimin e parë që do të marrë si President i SHBA-së
»
Article Logic
Execution time: 0.011268854141235
array(1) { ["section"]=> string(74) "joe-biden-vaksinimi-anti-covid-ne-shba-nuk-do-te-jete-i-detyrueshem-230243" }