John Kerry më 14 shkurt viziton Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 22:21 04-02-2016 John Kerry më 14 shkurt viziton Shqipërinë

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry do të zhvillojë më 14 shkurt një vizitë zyrtare në Shqipëri. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, që konfirmon vizitën në Tiranë të numrit një të diplomacisë amerikane.

Kerry fillimisht do të mbërrijë në Munih të Gjermanisë më 10 shkurt për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë dhe 4 ditë më pas do të niset drejt Tiranës. Në Shqipëri, zyrtari i lartë amerikan do të takohet me krerët e institucione kryesore për të diskutuar për procesin e integrimit euro-atlantik të vendit dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Tirana do të jetë kryeqyteti i vetëm që Kerry do të vizitojë në Ballkan gjatë kësaj periudhe, kjo edhe për arsye se pak muaj më parë ai zhvilloi një mini-tur në disa prej vendeve të Ballkanit Perëndimor. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095682144165039
array(1) { ["section"]=> string(48) "john-kerry-me-14-shkurt-viziton-shqiperine-31767" }