JOHNSON vë bast të fortë: Në 25 dhjetor do të realizojmë me sukses 'Brexit'

Publikuar tek: bota, më 20:00 24-11-2019 JOHNSON vë bast të fortë: Në 25 dhjetor do të realizojmë me sukses 'Brexit' Boris Johnson në Konventën e Partisë Konservatore

Kryeministri anglez Boris Johnson premton se do të finalizojë me sukses 'Brexit'-in në 25 dhjetor nëpërmjet një votimi në parlament.

Përpara anëtarëve të Partisë Konservatore Angleze, ku paraqiti memorandumin e tij për zgjedhjet e ardhshme, ndërsa premtoi se do t'i shkojë deri në fund çështjes së daljes së Britanisë së Madhe.

''Siç e dini, jemi 3 javë larg zgjedhjes më të rëndësishme në kujtesën moderne. Vendimi nuk ka qenë ndonjëherë më se i qartë. Të realizojmë Brexitin dhe të vendosim besimin dhe sigurinë te bizneset dhe familjet. Të realizojmë Brexitin dhe të përqëndrohemi te prioritet e popullit britanik'', u shpreh Johnson.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012228012084961
array(1) { ["section"]=> string(79) "johnson-ve-bast-te-forte-ne-25-dhjetor-do-te-realizojme-me-sukses-brexit-187060" }