Joleza Koka pas ironisë me të riun për punën në “Call Center”: I dhanë jehonë aksidentalisht, portalet s’i marr seriozisht

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:29 24-05-2016 Joleza Koka pas ironisë me të riun për punën në “Call Center”: I dhanë jehonë aksidentalisht, portalet s’i marr seriozisht

Pas sherrit virtual që kreytarja e FRESSH Joleza Koka bëri me një komentues kritik ndaj saj duke i kujtuar se ai punonte në Call Center, portalet në vend e pasqyruan një gjë të tillë që me ç’duket kjo e ka detyruar Kokën e socialistëve të sqarohet.

“Pavarësisht se çështjes së të rinjve që punojnë në call center i dhanë jehonë portalet aksidentalisht, të cilat sigurisht unë si marr seriozisht, e kam me këto njerëz që janë mësuar vetëm të shajnë tër ditën.

Një i ri që pranon të skllaverohet në një call center duhet ta vërë realisht në pikëpyetje të madhe të ardhmen e vet dhe të vendit dhe jo të harxhojë kohën duke sharë kë të mundet nëpër rrjete sociale.

Nuk do doja të bëja të ndihej keq asnjë njeri që punon se jemi të gjithë të rinj në një epokë që është e vështirë të jesh i ri ndaj na duhet më shumë solidaritet me njeri tjetrin. Më shumë se stërkëmbsha kemi nevojë ti japim një dorë njeri tjetrit”, përfundon kryetarja e FRESSH reagimin e saj në rrjetin social Facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085821151733398
array(1) { ["section"]=> string(124) "joleza-koka-pas-ironise-me-te-riun-per-punen-ne-call-center-i-dhane-jehone-aksidentalisht-portalet-s-i-marr-seriozisht-41349" }