Joleza Koka shkel statutin, publikon vendimin e Asamblesë dhe ai përmban një detaj qesharak

Publikuar tek: politike, më 21:12 09-03-2016 Joleza Koka shkel statutin, publikon vendimin e Asamblesë dhe ai përmban një detaj qesharak

Kryetarja e FRESSH, Joleza Koka ka shkelur sot statutin e Partisë Socialiste duke publikuar vendimin e Asamblesë. Koka ka postuar një foto që tregon vetëm pjesën se si do të përzgjidhen kandidaturat për anëtarë të Asamblesë.

“Partia Socialiste na jep shpresë që ne të rinjtë mund ta marrim fatin në dorën tonë SOT, për të punuar, së bashku me ata me më shumë përvojë, për të ardhmen. Asambleja Kombëtare e PS vendosi që 20% e kandidaturave që do të propozohen për anëtarë të AK të PS të jenë të moshës deri 30 vjeç”, shkruan Koka.

Megjithatë, në vendimin e firmosur nga kryetari i Asamblesë, Gramoz Ruçi, vihet re një detaj që për shumë persona mund të konsiderohet qesharak.

“50 përqind e kandidaturave të propozuara të jenë shoqe”, shkruhet në pikën "g". Në fakt fjala "shoqe" ka qenë e përdorur në sistemin komunist, kur sot në dokumentet zyrtare zakonisht përdoret fjala grua apo zonjë. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0084700584411621
array(1) { ["section"]=> string(96) "joleza-koka-shkel-statutin-publikon-vendimin-e-asamblese-dhe-ai-permban-nje-detaj-qesharak-34683" }