Jorida Tabaku e bindur: Partia Demokratike merr 20 mandate në kryeqytet, Tirana do më nderojë mua si qytetare e vjetër

Publikuar tek: politike, më 23:37 22-02-2021 Jorida Tabaku e bindur: Partia Demokratike merr 20 mandate në kryeqytet, Tirana do më nderojë mua si qytetare e vjetër Jorida Tabaku

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku është shprehur e bindur se partia e saj do të marrë 20 deputetë në qarkun e Tiranës.

Ajo u shpreh në Vizion Plus se Tirana do e nderojë atë si qytetare e vjetër e kryeqytetit, ndërsa shtoi se Tirana do të sjellë shpresë për të gjithë Shqipërinë.

“Tirana do të marrë 20 mandate. PS ka listë dëshirash, dëgjojnë çfarë themi ne dhe vijojnë dhe kopjojnë. Tirana do t’i prijë ndryshimit. Ka qenë bormetër në 1991, 2005 dhe 2011. Tirana do të më nderojë mua si qytetare e vjetër e Tiranës, PD-në. Tirana do të sjellë shpresë për të gjithë Shqipërinë”, tha Tabaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e fortë e Astrit Patozit: Largohem nga politika nëse objektivat e Bindjes Demokratike nuk realizohen
»
Article Logic
Execution time: 0.011442899703979
array(1) { ["section"]=> string(123) "jorida-tabaku-e-bindur-partia-demokratike-merr-20-mandate-ne-kryeqytet-tirana-do-me-nderoje-mua-si-qytetare-e-vjeter-239848" }