Jozefina Topalli merret me kaubojsin e parlamentit: Ç’lidhje ka ai me politikën?

Publikuar tek: politike, më 13:35 29-10-2015 Jozefina Topalli merret me kaubojsin e parlamentit: Ç’lidhje ka ai me politikën? Eduard Ndocaj gjate betimit ne Kuvend, pa kapele

Kryetarja e seancës parlamentare Valentina Leskaj, në momentin që ftoi deputetin më të ri Eduard Ndocaj të bënte betimin sipas asaj që ishte përcaktuar në kushtetutë, hasi në hezitimin e këtij të fundit për t’u çuar në këmbë. 

Por dikush nga protokolli i kuvendit i bëri me shenjë deputetit më të ri që të ngrihej në këmbë për të thënë fjalën “Betohem”.

Dhe mes disa duartrokitjesh të vakëta, fjalën e mori ish-kryetarja e kuvendit Jozefina Topalli: “Nuk ka ndodhur kurrë që nga një listë të ikin të gjithë kandidatët. Të niset socialist e të na vijë këtu demokristian. Ça lidhje ka ai me politikën, betimi ishte një tallje për ne të gjithë!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011407852172852
array(1) { ["section"]=> string(84) "jozefina-topalli-merret-me-kaubojsin-e-parlamentit-c-lidhje-ka-ai-me-politiken-24228" }