Ju bezdis klori në ujë? Kjo është zgjidhja efikase që ju ndihmon ta largoni

Publikuar tek: kulture-art, më 18:47 31-08-2017 Ju bezdis klori në ujë? Kjo është zgjidhja efikase që ju ndihmon ta largoni

Uji në ditët e sotme është kthyer në një pasuri tejet të ccmuar, aq sa një raport i administratës amerikane thoshte se luftërat e ardhshme do të bëhen për ujin  e pijëshëm.

Një nga problemet më të mëdha që kanë sot rrjetet publike të furnizmit me ujë në të gjithë botën, është përdorimi i lartë i klorit, substancë që përdoret për purifikimin e ujit.

Por përdorimi i klorit në disa raste krijon bezdi dhe shqetësin tek përdoruesit, të cilët nuk e durojnë erën e klorit në ujë.

Por, ka një metodë për të eleminuar këtë gjë, mjafton vetëm një pikë lëng limoni në gotë dhe nuk do e ndjeni më shijen e klorit në ujë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076141357421875
array(1) { ["section"]=> string(80) "ju-bezdis-klori-ne-uje-kjo-eshte-zgjidhja-efikase-qe-ju-ndihmon-ta-largoni-90776" }