Ju ka ndodhur të zgjoheni për disa netë me radhë në të njëjtën orë? Kjo është arsyeja

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 00:34 20-01-2017 Ju ka ndodhur të zgjoheni për disa netë me radhë në të njëjtën orë? Kjo është arsyeja

Shumë prej neve na ka ndodhur që  për disa netë me radhë të zgjohemi në të njëjtën orë.

E gjitha kjo ka një shpjegim. Gjendja shpirtërore dhe fizike e çdo personi janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën. Në këtë mënyrë disa organe në trupin tonë funksionojnë pikërisht në atë kohë dhe për këtë arsye ju zgjoheni çdo natë nga gjumi në të njejtën kohë, shkruan higherperspective.com.

 Metodat mjekësore kineze i kushtojnë vëmendje energjisë dhe lëvizjes së organeve në zona të ndryshme të trupit në kohë të ndryshme. Femrat në përgjithësi gjatë ciklit përballen me çrregullime në organizëm.

Nëse zgjoheni në të njëjtën orë kjo ndodh pasi një pjesë e energjive tuaja janë bllokuar dhe nëse përsëritet duhet të bëni një kontroll mjekësor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030391931533813
array(1) { ["section"]=> string(90) "ju-ka-ndodhur-te-zgjoheni-per-disa-nete-me-radhe-ne-te-njejten-ore-kjo-eshte-arsyeja-66080" }